IV POLONIJNY TURNIEJ
HISTORYCZNYCH GIER PLANSZOWYCH IPN

im. Misia Wojtka

WRZESIEŃ 2023 - KWIECIEŃ 2024

data publikacji news'a

Islandia jak wulkan gorąca!

Zawodowcy z Krainy Gejzerów do czerwoności rozpalili mroźny Reykjavik w Polskiej Szkole im. Jana Pawła II przy Ambasadzie RP podczas stacjonarnego Turnieju Gier Planszowych IPN im. Misia Wojtka. Sześćdziesięciu trzech uczniów stawiło się na zawodach w tej utytułowanej i zasłużonej w świecie polonijnych planszówek szkoły.

Nie bez kozery podkreślamy profesjonalizm ekipy, która zdobywała medale w poprzednim sezonie i w cuglach wygrała pierwsze tegoroczne wyspiarskie eliminacje online. Spod skrzydeł wybitnych trenerów Eweliny Ośmiałowskiej i Radka Jasińskiego wychodzą co roku prawdziwe perełki.

Islandia to wyspa o najniższej populacji w Europie, a siłą rzeczy i Polonia jest tu najmniejsza.
I co? I nic! Liczy się jakość nie ilość. „Islandczycy” walczyli jak lwy o turniej stacjonarny i dopięli swego. Dwie drużyny, 10 uczniów i dwóch nauczycieli leci w maju na finały do Warszawy.

To niezwykłe doświadczenie w naszej karierze sędziowskiej. Praca, pasja i determinacja kroczą przodem przed talentem, którego nie brakuje polonijnym – dwujęzycznym z wulkanicznej wyspy. Widzieliśmy z Sędzią Głównym Wojciechem Sieroniem niesamowite zwroty akcji. Zwycięstwa nad własną słabością, niewiadomym i nieznanym oraz radość i przełamania godne wielkiego szlema.

Dziękujemy Islandio!

Turniej stacjonarny w Reykjaviku wygrali:

Jagoda Magnuszewska i Laura Miklaszewska – Miś Wojtek

Wiktor Skurski – 303

Viktoria Árna Danielak – 111

Mateusz Markowski – 7

Do zobaczenia w Warszawie!

Zupełnie zachwycony, pozytywnie zmrożony, wiatrem owiany i zorzą podświetlony.
Tomasz Bastkowski

Koordynatorzy:
Tomasz Bastkowski
+353 871091549 tomasz.bastkowski@olimpiadagier.org
Marta Snarska
+48 22 581 86 31 Marta.Snarska@ipn.gov.pl