IV POLONIJNY TURNIEJ
HISTORYCZNYCH GIER PLANSZOWYCH IPN

im. Misia Wojtka

WRZESIEŃ 2023 - KWIECIEŃ 2024

data publikacji news'a

Finały tuż, tuż. Zaświadczenia do szkół. Nazwy drużyn i misiowa piosenka!

rodzy Finaliści! Uczestnicy, Opiekunowie i Kibice!

MIlowymi, misiowymi krokami zbliżają się warszawskie finały naszego polonijnego turnieju. Mamy dla Was ważne informacje i zadania. 🙂

1. Turniej finałowy w Warszawie w dniach 12 – 17 maja 2024. 

2. Zbiórka i rejestracja uczestników w niedzielę 12 maja 2024 w hotelu przez cały dzień. Wieczorem  kolacja i losowanie drużyn. Wyjazd ekip na rozgrywki po śniadaniu 13 maja 2024. Rozgrywki o Polonijne Mistrzostwo Świata od poniedziałku do czwartku 13-16 maj 2024!

3. Program edukacyjny, warsztaty, wycieczki, zajęcia plenerowe przekażemy już wkrótce.

4. Bardzo prosimy o przysłanie zapotrzebowania na zaświadczenie o udziale w turnieju warszawskim w języku angielskim dla szkół, gdzie chodzicie od poniedziałku do piątku. Dane do zaświadczeń przyjmujemy od naszych finalistów drogą mailową do soboty 30 marca 2024. Przesyłamy zapotrzebowanie według klucza. Imiona i nazwiska uczniów, nazwa i adres szkoły w kraju gdzie mieszkacie. Imię i nazwisko dyrektora, nauczyciela, supervisora do którego mamy skierować nasz list od IPN. Podpisane przez Dyrekcję BEN IPN i podstemplowane skany zostaną odesłane Wam drogą mailową. 

ZAPOTRZEBOWANIE PROSZĘ PRZYSYŁAĆ DO MNIE. 🙂

5. Misiowa piosenka nagrana coraz bardziej znana! Głosu do Misiowego Hymnu użyczył sam Mistrz Janusz Radek! Wszyscy uczymy się misiowej piosenki. Na losowaniu każdy śpiewa ją z pamięci. Tekst i piosenka w linku i załączniku.

6. Finaliści proszeni są o wyrobienie legitymacji szkolnych dla dzieci szkół polonijnych. Legitymacje wyrabia Ambasada RP w każdym kraju. Pytajcie w swoich szkołach polonijnych.

7. Prosimy finalistów o przesłanie dokładnych danych dzieci. Imiona, nazwiska i daty urodzenia. Prosimy o uzupełnienie i dosłanie autorskich nazw oraz zdjęć drużyn. Dziękujemy! 

8. W razie pytań, dylematów, propozycji, pomysłów, kaprysów i fanaberii proszę piszcie, dzwońcie. Czekamy na Was i jesteśmy dla Was. 🙂

Poważne artykuły. Najnowsze wiadomości, wyniki, fotorelacje, znajdziecie na: www.polonica.org.pl i na naszym Facebooku: @polonicafundacja

Z misiowym pozdrowieniem i wdzięcznością w imieniu IPN i Fundacji Polonica

Tomasz Bastkowski z Zespołem

Tel. +353 871 091 549 (IRL) lub +48 609 912 982 (PL)

Koordynatorzy:
Tomasz Bastkowski
+353 871091549 tomasz.bastkowski@olimpiadagier.org
Marta Snarska
+48 22 581 86 31 Marta.Snarska@ipn.gov.pl