Polonijna Liga "Misia Wojtka"

Edycja III

WRZESIEŃ 2022 - KWIECIEŃ 2023

data publikacji news'a

III Edycja „Misia Wojtka” START!


Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice, Szkoły, Rodziny, Organizacje!

Pragniemy z całego serca zaprosić Was do udziału w Polonijnym Turnieju Gry IPN – „Miś Wojtek” w którym w ciągu ostatnich dwóch lat od 2020 do 2022 roku wzięło udział 106 drużyn, 212 uczniów i 127 nauczycieli, rodziców z 20 krajów i czterech kontynentów. 

Szczególnie liczymy na udział nowych szkół, rodzin, chłopców i dziewcząt,  którzy dotąd nie brali udziału w naszej historycznej zabawie. Nawet jeśli nigdy nie graliście w Misia Wojtka to żaden kłopot! Nauczymy Was i przeszkolimy w systemie online. Miś Wojtek to wspaniała, autentyczna opowieść i niezwykła wciągająca i prosta gra, która nigdy się nie nudzi! 

Więcej informacji o naszych rozgrywkach z ostatnich dwóch lat znajdziecie tutaj:

I EDYCJA Polonijnej Ligi „Misia Wojtka”

II EDYCJA Polonijnej Ligi „Misia Wojtka”

Dziś startujemy z III Edycją Polonijnego Turnieju Edukacyjnej Gry Planszowej – „Miś Wojtek”. Organizatorzy – Instytut Pamięci Narodowej i Fundacja Polonica zapraszają do udziału w kolejnej misiowej przygodzie. Spieszymy z samymi dobrymi wiadomościami.

1. Po rozmowach w gronie organizatorów zwiększamy liczbę drużyn w naszych rozgrywkach do minimum 120.
Z każdej szkoły polonijnej zapraszamy nawet 4 drużyny do eliminacji regionalnych on line!
Decyduje kolejność zgłoszeń!

Drużyny zgłaszamy do 30 września 2022.

LINK ZGŁOSZENIOWY.

2. Gramy od października 2022 do maja 2023 roku. Każda drużyna w rozgrywkach regionalnych weźmie udział w 6 turniejach podczas dwóch rund  zasadniczej i rewanżowej(dwa wieczory w roku szkolnym 2022/2023). Losowanie na początku października 2022. Koniec rozgrywek regionalnych w grupach i Misiowa Gala Internetowa w marcu 2023. Finały – Warszawa – maj 2023. 

3. Drużyny liczą po 2 graczy w wieku od 6 do 16 lat i dorosłego trenera – nauczyciela, rodzica lub pełnoletniego opiekuna.

4. Super News! W Finałach w Warszawie w maju 2023 roku weźmie udział rekordowa liczba 40 drużyn! To oznacza, że przygotowujemy niemal tygodniowy całkowicie refundowany przez IPN pobyt w Polsce dla 80 zawodników (chłopców i dziewcząt) i 40 nauczycieli, opiekunów z całego świata. Dla zwycięzców poza nagrodą w postaci pobytu na finałach w Polsce przewidujemy atrakcyjne i cenne nagrody. W II edycji pierwsza piątka drużyn, młodzież i trenerzy zostali obdarowani przez organizatorów nowoczesnymi smartwatchami. Jak to wszystko wyglądało wiedzą Ci z Was, którzy byli z nami, a pozostałym polecamy film i zdjęcia z finałów. Słowem działo się i znów będzie!

FILM Z FINAŁÓW.

5. Trzecią Edycję Polonijnego Turnieju Misia Wojtka poprowadzą dla Was całkiem znani: Wojtek Sieroń, Bartek Pilarczyk, Tomek Bastkowski wraz z niezawodną misiową ekipą z IPN i Fundacji Polonica.

6. Dla tych, którzy zapomnieli jak się gra w naszą ukochaną grę, mamy roboczą wersję tutorialu z udziałem dzieciaków i młodzieży rozpoznawalnych z misiowych aren i internetowych zmagań.

ROBOCZY TUTORIAL.

Bardzo się cieszymy, że wracamy z naszym Misiem Wojtkiem.

Czekamy na Was. Zgłaszajcie się. Piszcie. Dzwońcie. 🙂

Tel. +353 871 091 549 (IRL) lub +48 609 912 982 (PL)

Z misiowym pozdrowieniem w imieniu IPN i Fundacji Polonica

Tomasz Bastkowski

Koordynatorzy:
Tomasz Bastkowski
+353 871091549 tomasz.bastkowski@olimpiadagier.org
Marta Snarska
+48 22 581 86 31 Marta.Snarska@ipn.gov.pl