Polonijna Liga "Misia Wojtka"

Edycja III

WRZESIEŃ 2022 - KWIECIEŃ 2023

data publikacji news'a

Irlandia i Anglia meldują się w Warszawie!

Misiowy wtorek przyniósł pierwsze rozstrzygnięcia w grupach 1, 2, 3 Regionu Wyspiarskiego. Jako pierwsi do finału światowego razem z drzwiami i futryną wbili się Antek i Franek z Irlandzkiej Federacji Edukacyjnej – KID. Ich ekipa „Wojtek” z dorobkiem 23 punktów o dwie długości wyprzedziła konkurencję.

Zaraz po panach rzutem na taśmę swój sen o Warszawie spełniły Julka i Daria z „Misiami Lubisiami” z popularnej szkoły im. Wisi Szymborskiej z angielskiego Greys. Dla wybitnej Pani Trener Elizy Skiba to kolejny awans do ścisłego finału tych prestiżowych rozgrywek.

Największą niespodziankę sprawiła drużyna „Starszyzna z Altogether 2” z Irlandii, która z tylnych pozycji przeprowadziła zwycięzki  misiowy atak! Well done Lads! Noworoczne rozgrywki, jak na misiowe harce przystało obfitowały w nieoczekiwane zwroty akcji, pełne emocji zmagania, tradycyjne afery kamerowe z dużą dozą ciepłych uczuć, emocji i polskich niepowtarzalnych wzruszeń.

Słowa: dziękujemy, przepraszam, super i gratulujemy to top topów misiowego słownika. Ja to się mówi takie rzeczy tylko u nas!

Za tydzień po swoje marzenia spróbują sięgnąć Wyspiarze z grup 4, 5, 6, a tymczasem.

Do Misienia. 😉

Szczegółowe wyniki i tabele z puntacją znajdziecie na: www.polonica.org.pl
w zakładce III Edycji Misia Wojtka.

Koordynatorzy:
Tomasz Bastkowski
+353 871091549 tomasz.bastkowski@olimpiadagier.org
Marta Snarska
+48 22 581 86 31 Marta.Snarska@ipn.gov.pl