Polonijna Liga "Misia Wojtka"

Edycja III

WRZESIEŃ 2022 - KWIECIEŃ 2023

data publikacji news'a

I jak Islandia! I jak Irlandia!

Stało się!

Zielona Wyspa potwierdziła swój status na misiowej mapie. Trzecia drużyna z ojczyzny polonijnego Wojtka zameldowała się w Warszawie. To Zielone Misie ze Szkoły SEN z Dublina w osobach Klaudii i Julki.

Zaraz za nimi eksplodowała Wyspa Gejzerów! Dwa islandzkie teamy szturmem i w wielkim stylu zdobyły finałowe paszporty. 27 punktów Islandzkich Niedźwiedzi (Brawo Tytus i Marcel!) oraz 26 oczek Misiów Dwa robi wrażenie! Praca i zaangażowanie misiowej prekursorki z Reykjaviku – Eweliny Ośmiałowskiej, przyniosły bajeczny wprost efekt, a gdy dodamy do tego jeszcze 16 punktów Misiów z 3 grupy, które dały jedynie 3 miejsce, oraz prowadzenie Misiów Trzy z 10 punktami w grupie 9 to jesteśmy świadkami narodziny potęgi i legendy!

Z apetytami na awans i wciąż w grze pozostają słynne Hetmanki z Londynu, a i Orły Jadwigi wciąż wierzą. Cóż to była za misiowa kolejka! Za tydzień decydujące rozstrzygnięcia na Wyspach. Spodziewamy się rekordowej frekwencji i jeszcze większych emocji. Serdeczne gratulacje dla Nas. Razem tworzymy coś naprawdę wielkiego. Tymczasem lecimy dalej.

Jakby co widzimy się na Mieście. Do Misienia!

Koordynatorzy:
Tomasz Bastkowski
+353 871091549 tomasz.bastkowski@olimpiadagier.org
Marta Snarska
+48 22 581 86 31 Marta.Snarska@ipn.gov.pl