Polonijna Liga "Misia Wojtka"

Edycja III

WRZESIEŃ 2022 - KWIECIEŃ 2023

data publikacji news'a

A jednak Anglia!

Finał rundy rewanżowej Polonijnego Misia Wojtka na Wyspach rozstrzygnięty. Aż 7 drużyn z Anglii zameldowało się w ciągu jednego wieczoru na finałach w Warszawie! Razem daje to liczbę 9 ekip i Zjednoczone Królestwo potwierdza supremację w regionie. Drugą siłą pozostaje Irlandia. Zielona Wyspa ma 5 przedstawicieli w finałach światowych. Stawkę z Wysp uzupełniają dwa teamy z Islandii.

Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy. Lista zakwalifikowanych ekip z regionu wygląda następująco: Podwójna Ententa, Orliki, Husaria Chodkiewicza, Misie Jadwisie, Wojownicze Misie, Diamentowy Orzeł, Londyńska Dywizja, Hetmanki z Londynu, Misie Lubisie ze Zjednoczonego Królestwa. Eire może się pochwalić Wojtkiem, Starszyzną z Altogether, Zielonymi Misiami, Irlandzkimi Skrzatami i Zielonymi Koniczynkami. Wyspa Gejzerów wystawi Misie Dwa i Islandzkie Niedźwiedzie.

Wszystkim zwycięzcom szapo ba! Na szczególną uwagę zasługuje wyczyn dwóch szkół. Polskiej Szkoły SEN z Dublina i Polskiej Szkoły Sobotniej im. Hetmana Karola Chodkiewicza z Londynu. Te obie zasłużone dla oświaty polonijnej placówki wprowadziły do finałów światowych po 3 drużyny. Opiekunom ekip, Joannie Prusak (Dublin) oraz Ewie Nalewajko (Londyn) i Barbarze Trzebiatowskiej (Londyn), serdecznie gratulujemy świetnej pracy z młodzieżą i bardzo cieszymy się na spotkanie w Warszawie.

A tymczasem…w kolejny wtorek 31 stycznia o paszporty powalczą drużyny z grup 1, 2, 3, 4 z Regionu Europejskiego. Czy francuska koalicja, okupująca zazdrośnie 4 pierwsze miejsca w każdej z grup odeprze atak włosko, holendersko, belgijsko, chorwacko, austriacki? A może Węgry po raz pierwszy w historii szturmemem zaanektują stolicę? Komu grają, czemu grają? A komu bije dzwon? Te i inne misiowe pytania, rozterki i dylematy znajdą ujście i swoją własną europejską odpowiedź już w najbliższy wtorek o godz. 19.00 czasu polskiego. Bądźcie proszę z nami! Będziecie? To dobrze! Bo My też.

Do misienia!

Koordynatorzy:
Tomasz Bastkowski
+353 871091549 tomasz.bastkowski@olimpiadagier.org
Marta Snarska
+48 22 581 86 31 Marta.Snarska@ipn.gov.pl