#TruthAboutPoland – o projekcie

W morzu informacji pływa coraz więcej fake newsów. Codziennie jesteśmy narażeni na działania dezinformacyjne, czyli takie które ktoś prowadzi celowo, abyśmy podejmowali błędne decyzje, często dla nas szkodliwe.

Takie działania dotyczą również naszego państwa i narodu. Nieprawdziwe, zmanipulowane lub nieścisłe informacje na temat Polski i Polaków są dla nas poważnym zagrożeniem, bo potrafią zniszczyć nasz wizerunek, osłabić nasze zdolności dyplomatyczne, obronne, doprowadzić do olbrzymich strat społecznych i ekonomicznych.

W kręgu naszych zainteresowań są zarówno nieprawdziwe informacje o Polsce i Polakach, ale również te które mają nas prowadzić do podejmowania błędnych decyzji w sprawach ważnych dla funkcjonowania naszego państwa.

Nie budujemy organizacji fact cheekingowej. Chcemy korzystać z dorobku takich organizacji. Chcemy promować, głównie w formie video, zdementowane informacje, obalać szkodliwe mity i przybliżać prawdę o Polsce i Polakach zarówno w kraju jak i zagranicą.

Szczególną rolę w naszym projekcie odgrywa Polonia i Polacy żyjący poza granicami naszego kraju. To oni już teraz współtworzą stały zespół pracujący przy tym projekcie. Liczymy również, że nasi rodacy poza granicami kraju będą olbrzymim wsparciem w promocji naszych materiałów.

Projekt zakłada realizację 9 materiałów wideo dotyczących prawdy o Polsce i Polakach, a także webinary dla Polonii oraz materiały promocyjne z wykorzystaniem platform społecznościowych. Realizacja projektu rozpoczęła się 1 października 2022 r.

Wszystkich zainteresowanych współpracą zapraszamy do kontaktu.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Polskiej Fundacji Narodowej.