Zobacz nasze nowe wideo realizowane w ramach projektu #TruthAboutPoland – tym razem poruszyliśmy temat niemieckich reparacji dla Polski.

Polska poniosła w czasie 2 wojny światowej największe straty. Zamordowano ponad 6 milionów polskich obywateli, w ponad 70% zniszczono z stolicę, w wyniku czystek etnicznych zrównano z ziemią ponad 1000 miejscowości. W samym Powstaniu Warszawskim Niemcy w niecałe 2 miesiące zamordowali ok. 200 000 cywilnych mieszkańców miasta. Do dzisiaj Polska nie otrzymała zadośćuczynienia za te zbrodnie. Polityczne, powojenne pakty pomiędzy Rosją, USA i Wielką Brytanią, umieściły Polskę w rosyjskiej strefie wpływów, a zależność od Rosji uniemożliwiła uzyskanie odszkodowań. Nie ulega wątpliwości, że Polska, tak bardzo dotknięta wojną, do dziś nie otrzymała należnej rekompensaty za poniesione straty – materialne, ludnościowe i gospodarcze. Nie ma żadnych powodów, aby nie miała otrzymać ich dzisiaj – wymaga tego sprawiedliwość.

_____________________________________________________________

Nasz kanał Youtube: KLIKNIJ

Więcej informacji znajdziecie na naszych stronach internetowych i w mediach społecznościowych. Zapraszamy na grupę dyskusyjną na FB i do polubienia naszego profilu akcji na Twitterze.

Śledź profil akcji na Twitterze:
https://twitter.com/TrueAboutPol

Polub naszą stronę na Facebooku:
https://www.facebook.com/polonicafundacja

Sybskrybuj nasz kanał na YouTube:
https://www.youtube.com/channel/UCrczPT7DKWPlINJiyakVEkg

Dołącz do grupy Polonici na Facebooku:
https://www.facebook.com/groups/556544727686796

Projekt #TruthAboutPoland jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Polskiej Fundacji Narodowej.