Drodzy,

pierwszy webinar projektu „Łowcy i pogromcy fake newsów w służbie Rzeczypospolitej”. Zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach i kursach on line w dniach 8 i 15 września w godzinach 19.00 – 20.30 czasu polskiego. Link do webinaru znajdziecie na samym dole, w treści maila. 🙂

Serdecznie zapraszamy młodzież. Jeśli myślicie, że wiecie już wszystko o Internecie, mediach społecznościowych, telewizji, grach komputerowych, postaramy się Was zaskoczyć i to nie raz, a przede wszystkim obiecujemy, że będzie nowocześnie i ciekawie.

Liczymy na rodziców. Jeśli spędza Wam sen z powiek fakt, że Wasze dzieci więcej czasu niż z Wami spędzają z telefonem komórkowym, laptopem, tabletem, czy telewizorem i zadajecie sobie pytanie: co oni tam robią i czy są bezpieczni? To ten webinar Miła Mamo, Drogi Tato jest dla Ciebie.

Nie wyobrażamy sobie jutrzejszego webinaru bez udziału nauczycieli, dyrektorów, szkół, liderów organizacji polonijnych. Poruszanie się w przestrzeni informacyjnej, internetowej, medialnej to jedno z największych wyzwań współczesnego świata i edukacja bez tej wiedzy jest nawet nie tyle niepełna co przede wszystkim nieskuteczna. To tak jakbyśmy w szkole, nie nauczyli dzieci czytać. Badania wskazują, że dzieci i młodzież w Internecie, czerpią wiedzę głównie z krótkich filmików i komentarzy na mediach społecznościowych, żyjąc na co dzień w informacyjnej, ograniczonej bańce. Pokazując młodym mechanizmy jakie rządzą współczesnym światem damy im szansę na dobre i mądre życie, za co nasi uczniowie będą nam wdzięczni do końca życia.

Jesteśmy już po pierwszych bardzo udanych pilotażowych lekcjach i rozgrywkach „Łowców i pogromców fake newsów” dla młodzieży z Belgii, Irlandii i Polski. Mamy dla Was pierwsze badania, recenzje i opinie młodych, którzy bardzo pozytywnie oceniają ten edukacyjny program. Widzą jego użyteczność i bezpośrednie przełożenie na ich życie oraz na budowanie ich polskiej tożsamości i dumy narodowej w oparciu o fakty.

Mamy dla Was zdjęcia, filmy, nagrania, tutoriale, scenariusze, propozycje metod, gier, zajęć i warsztatów.

Proponujemy atrakcyjną formę udziału w projekcie dzieci i młodzieży ze szkół polonijnych w postaci „Ligi Łowców i Pogromców fake newsów w służbie Rzeczypospolitej” na wzór cyklicznej cieszącej się olbrzymim powodzeniem Polonijnej Ligi Misia Wojtka – Gry IPN. Zajęcia i rozgrywki dla dzieci i młodzieży poprowadzą znani i lubiani edukatorzy polonijni Wojciech Sieroń, Bartek Pilarczyk i Tomasz Bastkowski.

Wszystko co musicie zrobić to zarejestrować się na dwa szkolenia on line 8 i 15 września 2022, gdzie w formie multimedialnych webinarów, wejdziecie w świat „Łowców i pogromców fake newsów”. Program i szkolenia są darmowe. Gwarantujemy certyfikat ukończenia kursu już po dwóch wrześniowych spotkaniach. Dla uczestników i zwycięzców Ligi Łowców i Pogromców fake newsów przygotowaliśmy specjalne certyfikaty, świadectwa i nagrody.

Link do jutrzejszego spotkania znajdziecie tutaj.

Łowcy i pogromcy fake newsów w służbie Rzeczypospolitej – webinar część pierwsza
Kiedy: 8 wrz 2022 07:00 PM Warszawa

Zarejestruj się wcześniej na to spotkanie:
https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZIuf-uhqTwrE9UHKCTp1z7Dm4c-MGd7USUe

Id spotkania: 863 8297 7191

hasło: 165176

Więcej informacji o projekcie znajdziecie tutaj:

Formularz zgłoszeniowy na szkolenia:

Bądźcie z nami. Na pewno nie będziecie żałować.

Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia

Tomasz Bastkowski z Zespołem FR

+48 609 912 982

+353 871 091 559

By Konrad