Serdecznie zapraszamy na kolejny trzydziestominutowy webinar, połączony z premierą najnowszego filmu pt. „Burt your media bubble”. Tym razem zaskoczliśmy uczestników testem, który przeprowadzili sami ze sobą. Podczas trzydziestominutowego spotkania potwierdziliśmy, że stworzyliśmy swoją własną strefę komfortu, która tak naprawdę nie pomaga, a wodzi Was za nos.

Podczas webinaru pokazaliśmy też, jak pułapki medialne i informacyjne uderzają w Naszą Ojczyznę.

Zagwarantowaliśmy uczestnikom pełne zaskoczenie z jego najwyższym poziomem edukacyjnym, dysonans poznawczy, satysfakcję, wolność intelektualną i dobrą zabawę. W sam raz na noworoczne, przebudzenie naszych neuronów z zimowego snu

Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinaru, który poprzedził premierę filmu „Burt your media bubble”.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób dobierane są informacje, które przeglądasz w internecie? W jaki sposób algorytm w internecie dobiera najlepsze dla Ciebie treści? Czy te informacje są prawdziwe i obiektywne? Czy stanowią wiarygodne źródło wiedzy? Czy też może są to informacje, które po prostu chcesz zobaczyć, bo algorytm zna Twoje preferencje? Czy zawsze oglądasz te same programy informacyjne, czytasz te same gazety? Czy pozyskiwana przez Ciebie wiedza jest obiektywna i pełna? Czy zdajesz sobie sprawę, że odbierając informację, jesteś nie tylko odbiorcą, ale także towarem, który można kupić i sprzedać? Twoje preferencje, zwyczaje, zachowania stanowią towar, który codziennie jest sprzedawany i kupowany przez firmy i instytucje, aby następnie przedstawić Ci świat, jaki lubisz. Oglądany przez Ciebie w mediach i internecie świat nie zawsze jest prawdziwy. Bardzo często jest to tylko odbicie twoich oczekiwań i potrzeb. Dowiedz się, co to jest bańka medialna, bańka informacyjna oraz ramka ideologiczna. Sprawdź jak ich unikać, aby pozyskiwać obiektywną i rzeczywistą wiedzę o świecie.

By Konrad